Jaka wyciskarka wolnoobrotowa

Do czego najlepsza jest wyciskarka wolnoobrotowa? Jakie zalety sprawiają, że ten typ wyciskarki zyskuje coraz większą rzeszę użytkowników. Kolejnym pytaniem powinna być kwestia, jaka wyciskarka wolnoobrotowa będzie najlepsza?

Jaka technologia napędza popularność wyciskarek wolnoobrotowych?

Fenomenem przypadku jest zmyślnie zaprojektowany ślimak tłoczący. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa posiada tłocznię wykonana ze znakomitej jakości nowoczesnego surowca, jakim jest plastik o właściwościach przetestowanych w wymagających warunkach pracy dla aparatury medycznej. Plastik, tworzący część obrotową wyciskarki jest niezwykle wytrzymały na wysoką temperaturę i miejscowo działające naprężenia, a nawet udar. Materiał jest zero reaktywny. Znaczy to, że nie wchodzi w reakcje ze składnikami soków.

Wolne obroty ślimaka w minimalnym zakresie napowietrzają tłoczoną ciecz, co zapewnia trwałość produkowanych soków. Dodatkowo niska prędkość elementu prasy nie rozgrzewa soku, a zatem nie ma destrukcyjnego wpływu na witaminy i składniki odżywcze zawarte w przesączu. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków tłoczy owoce i warzywa w całości, dlatego do soku trafiają wszystkie niezbędne składniki (nawet ze skórek i pestek).
Szereg funkcji zapewnia imponujący wachlarz gatunków soków. Potrafi to na przykład prawie każda wyciskarka wolnoobrotowa pozioma. Dzięki nim można przyrządzać sorbety i zawiesiste koktajle, które są kilkanaście razy szybciej trawione w przewodzie pokarmowym niż komponenty, z których powstały.

Wyciskarki wolnobieżne dają pewność, że moszcze w nich przyrządzone nie zawierają niepożądanych składników, jak nienaturalne barwniki lub polepszacze smaku, a zawartość witamin tworzy ostro wzniesiony stożek na wykresie.

Dzięki zastosowaniu materiałów wolnych od BPA powstające soki nie zmieniają smaku i zapachu.

Wyciskarki wolnoobrotowe mają o wiele mniejszy apetyt na energię. Ich silniki działają dzięki zastosowaniu rozwiązań ograniczających pobór mocy, przy jednoczesnej optymalnym działaniu. Poza tym dzięki wolnym obrotom wytwarzają mało hałasu.